همايشها و سمينارها
مرکز رشد علوم پزشکی قم برگزار می نماید
استارت آپ چیست؟
استارتاپ چیست؟ هدف استارتاپ ویکند آموزش و ترویج کارآفرینی در کشورهای جهان است. اگر بخواهیم به شکلی ساده و ابتدایی استارت‌آپ را تعریف کنیم: استارت‌آپ به شرکت‌های نوپایی گفته می‌شود که با یک ایده‌ی ساده و اولیه شروع می‌کنند و به سرعت رشد می‌یابند و به درآمد می‌رسند.
 ١٢:٠٣ - سه شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز رشد علوم پزشکی قم برگزار می نماید
ثبت نام کارگاه آموزشی "طرح کسب و کار نویسی business-plan"
باتوجه به نیاز برای آشنایی هرچه بیشتر کارآفرینان با "طرح کسب و کارنویسی business-plans"، مرکز رشد فناوری سلامت در کارگاهی اصول علمی و کاربردی bp را در روز چهارشنبه 06/11/95 از ساعت 8:30 لغایت 14در محل سالن شهید احدی(ره)-ستاد آموزش می دهد.
 ١٠:٥٧ - يکشنبه ٢٦ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز رشد علوم پزشکی قم برگزار کرد
کارگاه آموزشی "تجاری سازی -مدیریت فناوری"با حضور مهندس مدبری برگزار شد.
از سلسله کارگاه های آموزشی مرکز رشد فناوری سلامت در این برنامه کارگاه با موضوع "تجاری سازی -مدیریت فناوری"با حضور مهندس مدبری برگزار شد ،در این کارگاه مرکز رشد میزبان کارکنان اداره دارایی قم نیز بود.
 ٠٨:١٦ - پنج شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز رشد فناوری سلامت قم
حضور فعال مرکز رشد فناوری سلامت علوم پزشکی قم در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان قم
مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم برای دومین سال در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان قم از محصولات و خدمات ارائه شده خود رونمایی کرد ؛ضمنا این غرفه مورد بازدید معاونت تحقیقات علوم پزشکی معاون سیاسی استانداری و روسای دانشگاهها قرار گرفت.
 ٠٩:٠٨ - چهارشنبه ٢٣ آذر ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز رشد علوم پزشکی قم برگزار کرد
همایش بزرگ فناوری نانو و علوم پزشکی برگزار گردید
به همت مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم در طی دعوتی از اعضای ستاد نانو در دفتر ریاست محترم جمهوری همایش بزرگ آشنایی با فناوری های نانو و ارتباط آن با علوم پزشکی برگزار گردید.
 ٠٩:٠١ - پنج شنبه ٣ آذر ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز رشد علوم پزشکی قم برگزار کرد
کارگاه آموزشی "مالکیت فکری و ثبت اختراعات"با حضور دکتر الیاسی برگزار شد.
مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم باتوجه به لزوم آموزش و آگاه سازی جامعه دانشگاهی با فناوری و تحقیقات¬های محصول محور مرکز رشد فناوری سلامت بعنوان مرجع رسمی و فعال این مهم در زمینه علوم پزشکی در سطح استان قم اقدام به برگزاری چندین عنوان کارگاه برای اساتید و کارکنان و اعضای مرکز رشد نموده است که در این نوبت کارگاه"مالکیت فکری و ثبت اختراعات"توسط دکتر ابولفضل الیاسی برگزار گردید.
 ٠٨:٢١ - شنبه ٦ شهريور ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
... مشاهده اخبار بیشتر
آمار بازديد کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 609
بازديدکنندگان امروز: 39
کل بازديدکنندگان: 31658
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگزاري صفحه: 0.4992 ثانيه
ساختار مرکز

مراکز رشد واحدهای فناوری

    شرکت های متوسط و کوچک فناور  (SME) در رونق اقتصادی، توسعه فناوری و به تبع آن، کارآفرينی نقش موثری دارند. امروزه در دنيا اکثر مشاغل جديد از طريق شرکتهای نوپايی به وجود می آيند که کالا/خدمات جديدی را به بازار تجاری عرضه می کنند و با نام SME شناخته می شوند. مطالعات انجام شده بر روی عملکرد شرکت های کوچک و متوسط نوپای فناور نشان دهنده خطر آسيب پذيری اين موسسات در سالهای ابتدايی تاسيس می باشد. آسيب پذيری شرکتهای نوپا بيشتر ناشی از نداشتن تجربه کافی مديريتی، اقتصادی، تبليغاتی و بازار يابی، بالا بودن هزينه های شروع به کار، عدم سود دهی در سالهای شروع به کار شرکت، و پايين بودن سرمايه اوليه می‌باشد.

  

 مراکز رشد واحدهای فناوری، زير ساختها و خدمات پشتيبانی لازم برای کاهش ريسک شروع به کار اين شرکتهای نوپا را ارايه می کنند تا اين شرکتهای نوپا رشد يافته و بتوانند به اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فناوری خود برسند. رهاورد و نتيجه کار مراکز رشد از حمايت از شرکت های نوپای فناور عبارت است از: 

  • اشتغال سالم برای قشر فارغ التحصيلان دانشگاهی
  • بهبود وضعيت صنعتی کشور از طريق تزريق ايده های نوی دانش محور به آن و در نتيجه افزايش توان رقابت پذيری صنعت ملی در برابر رقبای خارجی
  • وارد کردن سرمايه و پول به بدنه دانشگاه ها در راستای حمايت از روند تحقيقات دانشگاهی از طريق تجاری کردن نتايج تحقيقات علمی دانشگاه

 

               

 

مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم

ايجاد يک مرکز رشد واحدهای فناوری در دانشگاه علوم پزشکی قم در دستور کار دانشگاه قرار گرفت و در سال 1393 موافقت اصولی برای تاسيس اين مرکز رشد حاصل شد.

  

مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی قم با در اختيار قرار دادن امکانات و خدمات مورد نياز به صاحبان ايده و شرکتهای کوچک و متوسط نوپای فناور، هزينه های شروع به کار آنها را پايين آورده و ريسک شکست اين واحدها را کاهش می دهد و از طرف ديگر با برگزاری کلاسهای متعدد و ارايه مشاوره های مختلف مديريتی، بازاريابی، حقوقی و تخصصی، ضعفهای ساختاری و سيستمی اين شرکتها را جبران کرده، راه را برای پرورش ايده ها و تجاری سازی آن ها هموار می سازد.