• 1400/04/07 - 07:15
  • 20
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

راه اندازی نخستین پردیس فناوریهای سلامت کشور در قم

امضای تفاهم نامه تاسیس نخستین پردیس فناوریهای سلامت کشور با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و رئیس پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

امضای تفاهم نامه پردیس سلامت قم
دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم گفت: ایجاد پردیس فناوریهای سلامت موجب تقویت اقتصاد دانش بنیان استان خواهد شد و به طور قطع و یقین این شرکت‌ها با ارائه محصولات فناورانه موجب ارتقای سطح دسترسی عموم مردم به داروها و تجهیزات پزشکی دارای فناوری بالا خواهند شد.
 
وی با بیان اینکه امروز به همت و یاری پارک علم و فناوری استان قم به نوعی توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در حوزه سلامت را خواهیم داشت گفت: بیش از ۶۰ شرکت فناور داریم که در ذیل معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم در حال فعالیت هستند و با ایجاد این پردیس می‌توانیم شاهد توسعه کمی و کیفی این شرکت‌ها باشیم و محصولاتی را در خور جامعه در حوزه سلامت ارائه کنیم.
دکتر شریفی پور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه گفت: از همه عزیزان باید قدردانی کنم چرا که نگاه ویژه به موضوع فناوری دارند و این نگاه موجب رشد و ارتقای اقتصاد مبتنی بر دانش خواهد شد.
 
وی افزود: مقام معظم رهبری بر امر تولید علم همواره تاکید دارند و ما در دانشگاه علوم پزشکی قم به این امر اهتمام ویژه داریم و تلاش خواهیم کرد تا با زمینه سازی و بستر مناسب برای فناوران در توسعه آنها بکوشیم.
 
دکتر کوهپایی رییس گروه توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه گفت: در کنار همه ظرفیت‌هاییکه وجود دارد، اما مشکلاتی نیز در حوزه فناوران مشاهده می‌کنیم که تلاش شد این مشکلات برطرف و فضا و بستری مناسب برای محققان و پژوهشگران حوزه سلامت ایجاد شود.
 
وی افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان وجود دارد که باید از آنها استفاده کنیم و ما در معاونت تحقیقات همواره بر این امر تاکید داریم. وی همچنین با برشمردن جایگاه ویژه فناوری قم در سطح کشور گفت در حال حاضر در عرصه فناوری در رتبه هشتم کشور هستیم و امیدواریم با افتتاح پردیس فناوری‌های سلامت این رتبه بهبود یابد.
  • گروه خبری :
  • کد خبر : 44820
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید